O firmie

1978 – 2020 – PONAD 40 LAT TRADYCJI

Firma BIEGUN2 to produkcyjna firma rodzinna, której tradycje sięgają 1978 roku, kiedy to Leszek Tylek otworzył w Olszowicach Warsztat Ślusarski. Od jego śmierci na początku lat 90-tych, firma prowadzona była przez Marię Tylek.

Dzisiaj tradycje rodzinne kontynuuje ich syn Piotr Tylek. Firma zajmuje się produkcją wyrobów z metalu i tworzyw sztucznych. W swojej historii produkowała dwa rodzaje kłódek: Olimpia oraz Herkules. Jednym z najbardziej nietypowych wyrobów z metalu produkowanych w historii firmy Biegun była aluminiowa tabliczka mnożenia (na zdjęciu) – produkt oferowany w latach 80-tych, który w czasach przed popularyzacją kalkulatorów ułatwiał uczniom skomplikowane obliczenia.

Aktualnie głównymi produktami firmy BIEGUN2 są wyroby z metalu przeznaczone do produkcji mebli ogrodowych: podstawy słupa, naciągi ogrodzeniowe oraz haki huśtawkowe. Firma produkuje również: zawiasy, zawiasy skrzyniowe i inne akcesoria budowlane. Produkty dystrybuowane są dzięki współpracy z wieloma hurtowniami artykułów metalowych na terenie całego kraju. Ponadto firma świadczy usługi w zakresie produkcji na prasach oraz obróbki tokarskiej.

Duże znaczenie dla firmy ma przywiązanie klientów i kooperantów niejednokrotnie współpraca trwa już od kilkunastu lat. Dbałość o jakość oferowanych produktów pozwala cały czas konkurować firmie na rynku artykułów metalowych.

Firma zrzeszona jest w Galicyjskiej Izbie Gospodarczej.